تهران موزیک
دانلود آهنگ بن بست از حمید عسگری , اس ام اس امام علی ولادت , پیامک های تبریک ولادت حضرت علی , دانلود شعر صیاد افتخاری , عکس های عاشقانه 2015 , مدل مو بازیگران هالیوود , دانلود آهنگ بی کلام گیتار شاد , جدیدترین مدل لباس مجلسی ترکیه , شمع آرایی عروسی , دانلود داستان های روضه ای 
آخرين مطالب
لینک های مفید

|
| 

پيام رييس جمهور كشورمان به باراك اوباما، رييس جمهور منتخب آمريكا در انتخابات رياست جمهوري اين كشور با بازتابي گسترده در رسانه‌هاي خارجي همراه شد.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد، رييس جمهور كشورمان در اين نامه تصريح مي‌كند‌: «توقع عمومي اين است كه پاسخگويي سريع و روشن به مطالبه تحول صحيح و اساسي در سياست‌هاي داخلي و خارجي دولت آمريكا كه خواست همه ملت‌هاي جهان و ملت آمريكاست ، سرلوحه و محور همه برنامه‌ها و اقدامات دولت آينده شما قرار گيرد.»

احمدي‌نژاد مي‌افزايد:« ملت‌هاي جهان انتظار دارند كه سياست‌هاي مبتني بر جنگ طلبي، اشغالگري، زورگويي، فريبكاري تحقير ملت‌ها و تحميل روابط تبعيض آميز و غيرعادلانه بر آنان و بر مناسبات جهاني كه موجب انزجار همه ملت‌ها و اكثريت دولت‌ها از حاكمان آمريكا و مشوه شدن حيثيت مردم آن كشور شده است به رفتاري مبتني بر عدالت و احترام به حقوق انسان‌ها و ملت‌ها دوستي و عدم دخالت در امور ديگران تبديل گردد و دايره دخالت‌هاي دولت آمريكا به مرزهاي جغرافيايي آن كشور محدود شود.»

اين نامه مي‌افزايد:« ملت بزرگ و تمدن ساز ايران و عدالت جوي ايران از تحولات اساسي، عادلانه و واقعي در سياست‌ها و رفتارها به ويژه در اين منطقه استقبال مي‌كند.»

شبكه‌ي خبري سي.ان.ان آمريكا با انعكاس اين خبر در گزارشي با عنوان «احمد‌ي‌نژاد از تغيير مورد نظر اوباما استقبال مي‌كند» آورد: «محمود احمدي‌نژاد، رييس جمهور ايران به باراك اوباما، رييس جمهور منتخب آمريكا تبريك گفت. اين اولين بار از انقلاب اسلامي ايران در سال 1979 است كه يك مقام ايراني براي رييس جمهور منتخب آمريكا چنين آرزويي مي‌كند.»

سي‌.ان.ان. افزود: «روابط ميان آمريكا و ايران به لحاظ تاريخي سرد بوده است و در سال‌هاي اخير بر سر برنامه‌ي هسته‌يي سرسختانه‌تر شده است.»

اين شبكه خبري همچنين به نقل از يك تحليلگر ايراني آورده است كه پيام احمدي‌نژاد گامي مثبت است كه مسووليت گام بعدي را به عهده‌ي واشنگتن مي‌گذارد.

سي‌.ان.ان افزود: «روز چهارشنبه اولين واكنش رسمي ايران به پيروزي اوباما، خوشبيني محتاطانه بود و پايان "سياست‌هاي شكست خورده‌ي بوش" را تحسين كرد و افزود كه اوباما مي‌تواند "نقشي مهم را در روابط آتي ميان آمريكا و آسيا و خاورميانه ايفا كند".»

كريستين امان‌پور، خبرنگار ارشد بين‌المللي اين شبكه‌ي خبري آمريكايي مي‌گويد كه در آمريكا بسياري از وزيران امور خارجه‌ي سابق و ديگر مقامات نيز به اين ايفاي نقش باور دارند. آنها مي‌گويند كه دولت آمريكا بايد امكان تعامل با ايران وقتي احياي روابط ديپلماتيك را به عنوان راهي براي كمك به حل چالش‌هايي نظير برنامه‌ي هسته‌يي و ايران و نقش آن بر سياست‌هاي قدرت منطقه‌اي در عراق، افغانستان و روند صلح خاورميانه بررسي كند، اوباما در مناظره‌اي در ژوئيه در خصوص اينكه آيا با مقامات ايران، سوريه، ونزوئلا، كوبا و كره‌ي شمالي به طور جداگانه و بدون پيش شرط در اولين سال دولتش ملاقات خواهد كرد يا خير گفت:« اين كار را خواهم كرد؛ به اين دليل كه اين مفهوم كه صحبت نكردن با كشورها مجازاتي براي آنهاست - مضحك است.»

اوباما در سپتامبر هم گفت: « من اين حق را به عنوان رييس جمهور ايالات متحده دارم كه با هر كسي در هر زمان و مكاني كه انتخاب كنم، اگر آن را براي ايمن نگهداشتن آمريكا مناسب ببينيم، ملاقات ‌كنم.»

شبكه‌ي خبري بي.بي.سي انگليس هم در گزارشي با عنوان «رييس جمهور ايران از پيروزي اوباما استقبال مي‌كند»، نوشت: «محمود احمدي‌نژاد، رييس جمهور ايران تبريكاتش را به باراك اوباما به مناسبت پيروزي انتخاباتي وي تقديم كرد.»

بي.بي.سي افزود: «اين اولين پيام رسمي حسن نيت است كه يك مقام از جمهوري اسلامي به يك رهبر آمريكايي داده است. اوباما در تغييري كليدي در سياست خارجي آمريكا، پيشنهاد كرده است كه بدون پيش شرط با ايران در خصوص مساله‌ي هسته‌يي مذاكره كند. احمدي‌نژاد از رييس جمهور جديد آمريكا خواست تا سياست خارجي "عدم دخالت" را به اجرا درآورد. »

بي.بي.سي ادامه داد: «تماس‌هاي ديپلماتيك ميان آمريكا و ايران بسيار معدود است؛ اگرچه دو كشور در سال 2007 و درباره‌ي امنيت عراق سه دور مذاكره كردند؛ دو طرف مدتي اندك پس از انقلاب ايران در 1979 و گروگان‌گيري در سفارت سابق آمريكا در تهران به مدت 444 روز ، هيچ رابطه ديپلماتيكي با يكديگر نداشته‌اند. ايران عضوي از چيزي است كه بوش آن را "محور شرارت" خواند. اين در حالي است كه آيت الله روح‌الله خميني،‌ رهبر انقلابي ايران، آمريكا را "شيطان بزرگ" خواند.»

اين شبكه‌ي انگليسي ادامه داد: «گفت‌وگو با ايران مورد انتقاد اسراييل، متحد آمريكا بوده است و تزيپي ليوني، وزير امور خارجه‌ي اسراييل از اوباما خواسته است با ايران گفت‌وگو نكند و آن را القاگر ضعف خوانده است.»

خبرگزاري انگليسي رويترز نيز در گزارشي با عنوان «ايران از اوباما تغيير سياست‌هاي آمريكا را مي‌خواهد» نوشت: «رييس جمهور ايران روز پنجشنبه به باراك اوباما، رييس جمهور منتخب آمريكا تبريك گفت و تغييرات "اساسي و عادلانه" را در سياست آمريكا در منطقه خواستار شد. »

رويتر افزود: «مقامات ايراني گفته‌اند كه پيروزي انتخاباتي اوباما در روز سه‌شنبه نشانگر تمايل ملت آمريكا به تغيير اساسي در سياست داخلي و خارجي در سياست‌هاي جورج بوش است. دو كشور در خصوص مسايل مختلف از جمله برنامه‌ي هسته‌يي ايران كه واشنگتن و متحدين اروپايي‌اش مي‌گويند پوششي براي سلاح هسته‌يي است،‌ دچار اختلاف بوده‌اند.

اوباما گفته است تحريم‌ها عليه ايران را تشديد مي‌كند اما امكان گفت‌وگوي مستقيم براي حل اختلافات از جمله مشاجره‌ي هسته‌يي با غرب را باز گذاشته است.»

خبرگزاري چيني شينهوا نيز در گزارشي با عنوان «ايران به اوباما پيروزي انتخاباتي را تبريك مي‌گويد»، به نقل از رسانه‌ي رسمي ايران نوشت: «محمود احمدي‌نژاد به باراك اوباما پيروزي در انتخابات را تبريك گفت.»

اين خبرگزاري افزود:‌ «مقامات عالي رتبه ايراني روز چهارشنبه اظهاراتي در خصوص نتايج انتخابات رياست جمهوري داشتند و گفتند كه پيروزي سناتور دموكرات باراك اوباما نشانه‌ شكست جورج بوش است. اوباما در اولين مناظره‌ي انتخاباتي با مك‌كين گفت كه آمريكا بايد به گفت‌وگوي مستقيم با ايراني‌ها وارد شود؛ زيرا تلاش‌ها براي منزوي كردن تهران فقط پيشرفت به سوي هسته‌يي شدن را تسريع كرده است.»

خبرگزاري آلمان براي انعكاس اين خبر عنوان «احمدي‌نژاد ايران به اوباما رييس جمهور منتخب آمريكا تبريك گفت» را برگزيد و گزارش داد: «محمود احمدي‌نژاد روز پنجشنبه در اقدامي بي‌سابقه به باراك اوباما، رييس جمهور منتخب آمريكا پيروزي در رقابت انتخاباتي اخير آمريكا را تبريك گفت.»

خبرگزاري آمريكايي آسوشيتدپرس نيز در گزارشي با عنوان «رييس جمهور ايران تبريكاتي چشمگير را به اوباما تقديم كرد»، گفت: «محمود احمدي‌نژاد، به باراك اوباما، پيروزي‌اش در انتخابات را تبريك گفت. اين اولين باري است كه يك رييس جمهور ايراني براي رييس جمهور منتخب آمريكا از سال 1979 تا كنون چنين آرزويي مي‌كند. »

روزنامه‌ي نيويورك تايمز نيز نوشت: «محمود احمدي‌نژاد رييس جمهور ايران نامه‌اي غيرمعمول را براي تبريك به باراك اوباما به مناسبت پيروزي‌اش در رقابت انتخابات رياست جمهوري آمريكا در حالي فرستاد كه دو كشور نزديك به 30 سال است حتي با يكديگر رابطه ديپلماتيك ندارند.»

اين روزنامه‌ي آمريكايي افزود: «احمدي‌نژاد در گذشته نامه‌هايي را براي سران جهاني از جمله جورج بوش ارسال كرده است، اما اين اولين باري است كه يك مقام ايراني پيروزي در انتخابات آمريكا را دست كم از بعد انقلاب ايران تاكنون تبريك گفته است.»

به گزارش ايسنا، نيويورك تايمز آورده است: «ارسال اين نامه مقارن با تلاش دولت بوش براي اعمال فشار بيشتر عليه ايران از طريق اقداماتي بيشتر است كه موسسات مالي را از كمك به بانك‌هاي ايراني،‌ دولت ايران و يا ديگران در اين كشور منع مي‌كند. اين مطلب را خزانه‌داري آمريكا اعلام كرد.»

اين روزنامه افزود: «اوباما گفته است كه به ديپلماسي با ايران وارد خواهد شد. موضع وي باعث نگراني‌هاي در ميان رهبران جهاني شده است. تزيپي ليوني پس از روشن شدن پيروزي اوباما گفت كه اوباما نبايد با ايران صحبت كند؛ زيرا پيامي غلط را ارسال خواهد كرد.»

روزنامه‌هاي نيويورك پست و بوستون هرالد نيز در گزارشي با عنوان «رييس جمهور ايران به اوباما تبريك مي‌گويد» اين خبر را منتشر كردند.

روزنامه‌ي هاآرتص نيز در گزارشي با عنوان «احمدي نژاد به اوباما تبريك گفت» نوشت: «تهران پيروزي اوباما را پيروزي در برابر سياست‌هاي نامحبوب بوش مي‌داند كه بارها با مقامات ايران در طول دولتش بر سر برنامه‌ي هسته‌يي مخالفت تهران با تهاجم و اشغال آمريكا در افغانستان و عراق درگيري داشته است.»

هاآرتص افزود: «دولت ايران در طول رقابت‌هاي انتخاباتي آمريكا از جانبداري علني از كانديداهاي انتخاباتي خودداري كرد؛ اگرچه علي لاريجاني، رييس مجلس ايران ماه گذشته گفت كه اوباما منطقي‌تر از جان مك‌كين رقيب جمهوري‌خواهش به نظر مي‌رسد.»

اين روزنامه صهيونيستي ضمن اشاره به درخواست ليوني از اوباما مبني بر عدم مذاكره ايران نوشت: «سخنان وي اولين نشانه از ناهماهنگي با اوباما از جانب يك مقام عالي رتبه‌ي دولتي اسراييل است. ليوني در پاسخ به اين سوال كه آيا از گفت‌وگوي آمريكا با ايران حمايت مي‌كند يا خير؟ گفت: جواب خير است. »

هندوستان تايمز نيز در مطلبي به عنوان «احمدي نژاد به اوباما موفقيتش را تبريك گفت» نوشت كه رييس جمهور ايران هم چنين ابراز اميدواري كرد كه تغييرات اساسي و روشني در سياست‌هاي داخلي و خارجي واشنگتن با تغييرات در كاخ سفيد رخ دهد.»

خليج تايمز هم در گزارشي با عنوان «ايران از پيروزي اوباما استقبال كرد و به نيروهاي آمريكايي هشدار داد» نوشت: «مقامات آمريكايي از پيروزي باراك اوباما در انتخابات آمريكا استقبال و آن نشانه‌ي شكست سياست‌هاي بوش مي دانند.»

خبرگزاري روسي نووستي نيز در گزارشي با عنوان «پيام تبريك احمدي‌نژاد به اوباما» نوشت: «پيام تبريك رييس جمهور ايران به رهبر جديد آمريكا از جمله پديده‌هاي نادر دوستانه در روابط ميان دو كشور مي‌باشد كه با اختلاف نظرات بسياري آميخته است. روساي جمهور كنوني ايران و آمريكا بارها از يكديگر شديد انتقاد كردند اما كارشناسان اميدوارند كه تغيير رياست جمهوري آمريكا به عادي شدن روابط ميان تهران و واشنگتن كمك كند.»

روزنامه‌ي الاهرام مصر نيز در مطلبي با عنوان «تبريك احمدي‌نژاد به باراك اوباما بر سر پيروزي در انتخابات» و الحيات لندن با عنوان «احمدي نژاد به اوباما تبريك گفت» به انتشار اين مطلب پرداختند و الوطن چاپ عربستان الوطن كويت نيز در گزارش‌هايي اين خبر را منعكس كردند

[ ] [ ] [ tehranmusic13 ]
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه مدیریت
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ

.: :.

آرشيو مطالب
لینک های مفید

 |
امکانات وب